Cookie voorkeuren
Sluit
Communicatie
Pictogram leestijd
10
min lezen
21 januari 2021
21 januari 2021

14 beste Google Business-groeten

Liselot Hofman
Geschreven door
Liselot
google zakelijke groeten

We hebben een fantastisch nieuw communicatiekanaal verwelkomd: Google Business Messages. Dit kanaal wordt binnenkort de makkelijkste manier voor klanten om in contact te komen met je team voordat ze je winkel bezoeken. Nadat de klant je bedrijf heeft gevonden op Google, kan hij met één simpele klik al een bericht sturen.

Het is dus hoog tijd om jou en je team voor te bereiden op dit veelbelovende kanaal. Dit kun je doen door Google Business begroetingen te schrijven. Met een sterke begroeting maak je altijd een goede indruk. Zelfs na sluitingstijd. Met andere woorden, je maakt de klant nu nog warmer om jouw winkel te bezoeken.

In deze blog ga ik je meer vertellen over het gebruik van Google Business begroetingen en hoe je ze in je voordeel kunt gebruiken:

- Wat is een Google Bedrijfsgroet

- Waarom je een begroeting voor Google Business Messenger zou moeten gebruiken

- Kenmerken van een goede Google Business-begroeting

- Top 14 Google Bedrijfsgroeten

Wat is een Google Business-begroeting?

Wanneer je klant een vraag stelt via Google Business, kun je automatisch standaardgroeten versturen. Je kunt verschillende begroetingen gebruiken voor verschillende situaties.

In Trengo kun je eenvoudig een begroeting schrijven voor al je communicatiekanalen. Zo bied je ondersteuning via e-mail, live chat, Facebook Messenger, WhatsApp Business en Google Business.

Waarom groeten gebruiken voor Google Business Messenger?

Door de juiste begroeting op het juiste moment te sturen, kun je het volgende bereiken:

- Snellere reactietijd door klanten automatisch te begroeten

- Nodig je klant uit om je winkel te bezoeken

- Bied uw klanten ook service na sluitingstijd

Kenmerken van een Google Business-begroeting

Voordat ik begin met mijn top 14, deel ik enkele tips die je in gedachten kunt houden bij het schrijven van een begroeting.

1. Wees duidelijk en stel verwachtingen

Het doel van chatten met je klanten is om een passend antwoord of oplossing te bieden. Je klant moet de chat tevreden verlaten. Als je nog geen antwoord hebt, kun je je klant ook tevreden stellen door een duidelijke indicatie te geven van de verwachte reactietijd.

Laten we deze twee voorbeelden eens bekijken:

1) We nemen zo snel mogelijk contact met u op.

2) We nemen binnen 24 uur contact met u op. De eerste begroeting is vaag en maakt het voor de klant onduidelijk of er morgen of over twee dagen een reactie komt.

De tweede begroeting is duidelijk. Er wordt een tijdsindicatie gegeven waarbinnen de klant een antwoord kan verwachten.

2. Wees eerlijk en transparant

Wees niet bang om eerlijk te zijn over de beschikbaarheid van je team of een vertraagde reactietijd.

De waarheid dat je team het erg druk heeft, zorgt voor begrip bij je klanten. Het geeft je team ook de kans om verwachtingen te overtreffen als de responstijd toch sneller blijkt te zijn dan verwacht.

3. Geef uw groeten een menselijk tintje

We hebben de gewoonte om onze begroetingen formeel te laten klinken. Maar het feit dat we deze berichten automatiseren, betekent niet dat we als een robot willen overkomen.

Als je een begroeting schrijft, probeer dan zo menselijk mogelijk te klinken. Dat kun je bijvoorbeeld doen door emoji's te gebruiken. 😃

Top 14 beste Google Bedrijfsgroeten

Je kunt je begroeting het beste afstemmen op de situatie. Welk doel wil je bereiken met je begroeting? Ik heb een top 14 samengesteld met Google Business begroetingen die je in verschillende situaties kunt gebruiken.

Algemene Google Business groeten

1. "Bedankt voor uw bericht. We nemen binnen 24 uur contact met u op. Met vriendelijke groet, team [bedrijfsnaam]. "

2. "Hallo, welkom bij [bedrijfsnaam]. Ons team neemt uiterlijk morgen contact met je op. Neem ondertussen een kijkje in ons helpcentrum: [link naar helpcentrum]. Misschien vindt u daar uw antwoord al. "

Chatten is een informele manier om met uw klanten te communiceren. Daarom kunnen begroetingen het beste direct ter zake komen. Zorg er ook voor dat je de identiteit en de toon van je bedrijf in gedachten houdt bij het schrijven van begroetingen.

Bij Trengo gebruiken we bijvoorbeeld de eerste begroeting tijdens openingstijden. In deze situatie staat ons team klaar om klanten te helpen.

Groeten voor Klantenondersteuning

3. "Hallo daar! Bedankt voor uw bericht. We sturen je vraag door naar de juiste persoon en nemen binnen 24 uur contact met je op. 🙌 "

4. "Hallo, we hebben je bericht ontvangen en nemen de volgende werkdag contact met je op. In de tussentijd kun je alle antwoorden op veelgestelde vragen hier bekijken: [link naar helpcentrum]. "

5. "In de tussentijd kunnen onze tutorials je vraag misschien al beantwoorden: [link naar YouTube-kanaal]. "

Zelfbediening. We zien het steeds meer. Klanten willen snel geholpen worden en zelf actie ondernemen lijkt dan de beste oplossing. Dit maakt selfservice tot een belangrijke trend als het gaat om klantenservice.

Een van de meest gebruikte manieren om zelfbediening aan te bieden is een helpcentrum. In Trengo kun je je eigen helpcentrum maken met antwoorden op veelgestelde vragen en instructies. Je kunt je begroeting gebruiken om selfservice aan te bieden en de link naar je kanaal delen.

Groeten voor de verkoop

6. "Hallo. We zijn momenteel niet beschikbaar. Als u uw naam en telefoonnummer achterlaat, nemen we binnen 24 uur contact met u op. Team [bedrijfsnaam]. "

7. "Hallo jij! Als u geïnteresseerd bent in onze producten of service, laat dan uw naam en het betreffende product achter. Ons team neemt binnen de volgende dag contact met u op. "

8. "Hallo, welkom bij [bedrijfsnaam]. U ontvangt momenteel een welkomstgeschenk als nieuwe klant. Door uw naam en telefoonnummer achter te laten, profiteert u direct van dit aanbod. "

Door een van deze begroetingen te sturen, verzamel je zelfs leads na sluitingstijd. Met de contactgegevens kan je verkoopteam de volgende dag al aan de slag.Een voordeel van Google Business Messages is de automatische opslag van het e-mailadres van je klant. Dit maakt het verzamelen van leads nog makkelijker.

Groeten voor je fysieke winkel

Klanten zullen waarschijnlijk contact met je opnemen via Google Business-berichten om informatie te krijgen over openingstijden, je voorraad of je diensten. Ze zijn immers al van plan om je winkel te bezoeken, maar hebben nog een laatste zekerheid nodig.

Met deze begroeting kun je je klant uitnodigen voor een winkelbezoek:

9. "Hallo - bedankt voor uw bericht. Het kan iets langer duren voordat we contact met je opnemen, maar je bent welkom in onze fysieke winkel in [adres] vanaf [openingstijden]."

Groeten voor speciale gelegenheden

Gedurende het jaar hebben we te maken met feestdagen en speciale gelegenheden. Als deze situaties de kwaliteit van je service beïnvloeden, is het handig om klanten hierover te informeren.

Ik zal enkele voorbeelden geven voor beide situaties:

10. "Hoi. Omdat ons team superdruk is met het bezorgen van alle cadeaus, kan het iets langer duren voordat je een reactie krijgt. We nemen binnen 24 uur contact met je op.🕑"

11. "We hopen dat je een heerlijke kerst hebt gehad! Onze klantenservice heeft heel wat in te halen. 📫 We nemen binnen 24 uur contact met je op. "

12. "Hallo, hoe kan ik u vandaag helpen? Vanwege deze onzekere tijden kan het iets langer duren voordat u een antwoord ontvangt. We hopen op uw begrip."

Groeten voor buiten openingstijden

Het versturen van begroetingen na sluitingstijd helpt je niet alleen bij het verzamelen van leads. Het is ook een goede manier om je klanten vooraf te informeren en je reactietijd te verhogen. Op deze manier worden je klanten al geholpen voordat persoonlijk contact nodig is.

Dit kan bijvoorbeeld met de volgende begroetingen:

13. "Bedankt voor uw bericht. We zijn momenteel gesloten, maar nemen de volgende werkdag contact met je op. Ga voor meer informatie over onze openingstijden en producten naar onze website: www.trengo.com. "

14. "Bedankt voor je bericht aan Trengo!

We helpen je graag, maar zijn momenteel gesloten. Controleer onze openingstijden op trengo.com/openingstijden). We nemen de volgende werkdag contact met je op. ⏰ Wist je al dat we alle meest gestelde vragen beantwoorden in ons helpcentrum op help.trengo.com? Wie weet vindt u uw antwoord zonder hulp van ons team! 😱

Cheers,

Team Trengo "

In dit voorbeeld geven we onze klant eerst een duidelijke reden voor onze afwezigheid. Daarna geven we een link naar ons helpcentrum.

Communiceer rechtstreeks met klanten via Google Business-berichten

Door je Google Business-account te koppelen aan Trengo, kun je je klanten de best mogelijke ervaring bieden via Google Business-berichten en ze een warm welkom in je winkel geven. Met Trengo ontvang je je Google Business-berichten samen met al je andere kanalen in één inbox, kun je samenwerken met meerdere gebruikers en je eigen Google Business chatbot maken.

[embed_nl_signup].

Liselot Hofman
Geschreven door
Liselot

Inhoudsopgave