Cookie voorkeuren
Sluit
Communicatie
Pictogram leestijd
10
min lezen
21 januari 2021
21 januari 2021

14 Beste zakelijke welkomstberichten van Google

Liselot Hofman
Geschreven door
Liselot
Google Business welkomstberichten

Onlangs gaven we een warm welkom aan een ander fantastisch communicatiekanaal: Google's Business Messages. Dit kanaal wordt binnenkort de gemakkelijkste manier voor klanten om contact op te nemen met uw bedrijf voordat ze uw winkel bezoeken. Zodra de klant uw bedrijf op Google heeft gevonden, is het versturen van een bericht slechts één klik verwijderd.

Wanneer u de zakelijke berichten van Google koppelt aan Trengo, kunt u eenvoudig een sterk welkomstbericht opstellen. Wanneer je een sterk welkomstbericht gebruikt, ben je ook buiten kantooruren verzekerd van een goede eerste indruk. Met andere woorden: je maakt het voor de klant nog verleidelijker om meteen je winkel te komen bezoeken.

In deze blog vertel ik je alles over de zakelijke berichten van Google en hoe je welkomstberichten in je voordeel kunt gebruiken:

  • Wat is een welkomstbericht van Google's Business?
  • Waarom u een welkomstbericht moet gebruiken voor Google's Business
  • De look en feel van een effectief welkomstbericht van Google's Business
  • Top 14 Google's welkomstberichten voor bedrijven

Wat is een welkomstbericht van Google's Business?

Wanneer uw klant u een vraag stelt via Google Business, kunt u het proces automatiseren om hen een gestandaardiseerd welkomstbericht te sturen. Er zijn meerdere begroetingen die u kunt gebruiken voor verschillende soorten situaties.

Met Trengo maak je eenvoudig één welkomstbericht voor al je communicatiekanalen. Zo kun je hetzelfde welkomstbericht ook gebruiken via live chat, Facebook Messenger en WhatsApp Business.

Waarom u een welkomstbericht moet gebruiken voor Google Business

Door de juiste welkomstboodschap op het juiste moment te delen, kunt u het volgende bereiken:

  • Verlaag uw reactietijd door uw klanten automatisch te begroeten
  • Nodig uw klanten persoonlijk uit om uw winkel te komen bezoeken
  • Bied service aan uw klanten, zelfs buiten kantooruren

De look en feel van een effectief welkomstbericht van Google's Business

Voordat we aan de lijst beginnen, zijn er enkele best practices die ik wil delen als het gaat om het schrijven van uw begroetingsberichten:

1. Wees duidelijk en stel verwachtingen

Het uiteindelijke doel van chatten met klanten is hen een passende oplossing of antwoord te bieden. Je klant moet tevreden de chat verlaten. Als je het antwoord nog niet hebt, moet je duidelijk zijn over wanneer ze een antwoord kunnen verwachten.

Laten we twee voorbeelden bekijken.

1) We nemen zo snel mogelijk contact met u op.

2) Wij nemen binnen 24 uur contact met u op.

De eerste begroeting is vaag en laat de klanten vragen of ze morgen of de volgende dag antwoord krijgen.

De tweede begroeting is duidelijk. Hij geeft de klanten een tijdsbestek waarbinnen zij een antwoord kunnen verwachten.

2. Wees eerlijk en transparant

Wees niet bang om de ware reden van je afwezigheid of je vertraagde reactie te delen.

De simpele waarheid dat uw team een zeer drukke dag heeft, krijgt begrip van uw klant. Het geeft u ook de kans om te overleveren als u eerder dan verwacht kunt reageren.

3. Geef uw groeten een menselijk tintje

Sommige begroetingsberichten komen een beetje te formeel over. Maar dat het een geautomatiseerd bericht is, betekent niet dat je als een robot moet overkomen.

Probeer bij het schrijven van je begroetingsbericht zo menselijk mogelijk te klinken. Je kunt - bijvoorbeeld - wat meer context aan je berichten toevoegen door emoji's te gebruiken. 😃

Top 14 Google's welkomstberichten voor bedrijven

Een groet is het nuttigst als je de juiste in de juiste situatie gebruikt. Welk doel wil je bereiken met je boodschap? Ik verzamelde een top 14 met Google's zakelijke welkomstberichten die je in verschillende situaties kunt gebruiken.

Algemene welkomstberichten van Google Business

1. "Bedankt voor uw bericht. We nemen binnen 24 uur contact met u op. Met vriendelijke groet, team [bedrijfsnaam]."

2. "Hallo daar. Welkom bij [bedrijfsnaam]. Ons team neemt de volgende werkdag contact met u op. In de tussentijd, voel je vrij om ons helpcentrum te bekijken: [link naar helpcentrum]. De kans is groot dat u daar uw antwoord vindt."

Chatten is een informele manier van communiceren met uw klanten. Daarom moet uw welkomstbericht direct ter zake komen. Zorg er ook voor dat u de identiteit en de toon van uw merk in gedachten houdt bij het schrijven van uw begroetingsberichten.

Bij Trengo gebruiken we het eerste bericht tijdens kantooruren. In deze situatie staat onze klantenservice klaar om onze klanten te helpen.

Welkomstberichten voor customer support

3. "Hallo! Bedankt voor uw bericht. We zullen uw vragen doorgeven aan onze best passende support agent. U ontvangt binnen 24 uur een antwoord."

4. "Hallo. We hebben uw bericht ontvangen. We nemen binnen een dag contact met je op. In de tussentijd kunt u ons helpcentrum vol antwoorden op veelgestelde vragen hier bekijken: [link naar helpcentrum]."

5. "In de tussentijd kunnen onze instructievideo's uw vraag al beantwoorden: [link naar YouTube-kanaal]."

Zelfbediening. We zien het steeds vaker. Klanten willen een snelle oplossing, en zelf doen lijkt de snelste en meest praktische manier. Dit maakt self-service tot een belangrijke trend in klantondersteuning.

Een van de meest gebruikte manieren om self-service aan te bieden is door het creëren van een helpcentrum. In Trengo kunt u uw eigen helpcentrum maken met artikelen over veelgestelde vragen of handleidingen voor het oplossen van problemen.

U kunt uw welkomstgroet gebruiken als een gelegenheid om proactieve zelfbediening aan te bieden en gewoon de link naar uw kanaal in de welkomstgroet vermelden.

Sales gerelateerde welkomstberichten

6. "Hallo. Sorry, we zijn momenteel niet beschikbaar. Als u uw naam en telefoonnummer achterlaat, nemen we binnen 24 uur contact met u op. Team [bedrijfsnaam]."

7. "Hallo daar. Als u geïnteresseerd bent in ons product of onze dienst, laat dan uw naam en nummer achter in de chat. Ons team neemt de volgende werkdag contact met u op."

8. "Hallo daar. Welkom bij [bedrijfsnaam]. 👋 We geven momenteel alle nieuwe klanten een welkomstgeschenk. Laat gerust uw naam en telefoonnummer achter en maak gebruik van dit aanbod."

Door een van deze berichten te sturen, kunt u zelfs buiten kantooruren leads verzamelen. U verzamelt de contactgegevens van de klant en neemt de volgende dag contact met hen op.

Opmerking: door de zakelijke berichten van Google te gebruiken, slaat u automatisch het e-mailadres van uw klant op. Dit maakt het verzamelen van leads nog eenvoudiger.

Welkomstboodschappen voor uw fysieke winkel

Klanten zullen waarschijnlijk contact met u opnemen via de zakelijke berichten van Google om informatie of verzekeringen te krijgen over openingstijden, uw voorraad of diensten. Ze waren immers al van plan je winkel te bezoeken.

Hier is een groet die u kunt gebruiken om hen meteen in uw winkel uit te nodigen:

9. "Hallo daar, bedankt voor het contact met ons. het kan even duren voordat we u hier terugbellen, maar u bent welkom in onze fysieke winkel in [adres] vanaf [openingstijden]."

Op event gebaseerde welkomstberichten

We hebben allemaal te maken met seizoensgebonden activiteiten of speciale gelegenheden in de loop van het jaar. Als deze situaties uw diensten op enigerlei wijze beïnvloeden, moet u uw klanten informeren.

Hier zijn twee voorbeelden voor zowel seizoensgebonden activiteiten als speciale gelegenheden:

10. "Hallo! Omdat ons team super druk is met het inpakken van cadeaus, kan het iets langer duren voordat we reageren dan je van ons verwacht. We beloven dat we binnen 24 uur contact met je opnemen. 🕑 "

11. "We hopen dat u een heerlijke kersttijd heeft gehad! Ons support team heeft wat in te halen. 📫 We nemen binnen een dag contact met u op."

12. "Hallo, hoe kan ik u vandaag helpen? Houd er rekening mee dat we in deze ongekende tijden misschien iets minder snel antwoorden dan normaal."

Out-of-office welkomstberichten

Out-of-office berichten zijn niet alleen nuttig voor het verzamelen van leads. Ze zijn ook handig om uw klanten van informatie te voorzien en uw responstijd te verhogen. Zo worden uw klanten zelfs zonder tussenkomst van een agent geholpen.

Hier is hoe:

13. "Bedankt voor uw bericht. Wij zijn momenteel gesloten, maar nemen binnen 24 uur contact met u op. Voor meer informatie over onze openingstijden en diensten kunt u kijken op onze website: www.trengo.com."

14. "Bedankt voor het contact met Trengo!

We willen graag helpen, maar we zijn momenteel gesloten 🕦 (Zie onze agenda op trengo.com/businesshours). We komen de volgende werkdag bij u terug ⏰.

In de tussentijd, wist u dat we een Helpcentrum hebben op help.trengo.com dat onze meest gestelde vragen beantwoordt? Misschien vindt u uw antwoord zonder de hulp van onze agenten 😱.

Cheers,

Het Trengo team"

In dit voorbeeld geven we onze klanten eerst een duidelijke reden voor onze afwezigheid en vervolgens een link naar ons helpcentrum.

Zorg voor directe communicatie met klanten via de zakelijke berichten van Google

Door uw Google Business-account te koppelen aan Trengo, biedt u uw klanten de beste klantervaring via Google's Business-berichten en geeft u hen een warm welkom in uw winkel. Met Trengo kun je Google's Business berichten samen met al je andere kanalen in één inbox ontvangen, Google Business met meerdere gebruikers gebruiken en zelfs je eigen Google Business chatbot maken.

Liselot Hofman
Geschreven door
Liselot

Inhoudsopgave